Baśniobór. Pan Widmowej Wyspy,  Nowości

Świat fantasy dla młodych ludzi

Fantasy jest tematyką, której nie idzie zawsze w tak łatwy sposób zrozumieć. Trzeba przyznać, że jest niewiele takich osób, które w młodym wieku są w stanie pojąć wszystkie przygody fantastyczne, jakie można spotkać w niektórych dziełach literackich. Nie jest tutaj mowa o takich książkach, jak “Harry Potter”, ale o czymś bardziej skomplikowanym, jak “Diuna”. Na szczęście jednak są autorzy, którzy tworzą fantastyczne powieści, które opowiadają o świecie fantasy i dedykowane są dla młodych ludzi. Do takich książek należy “Baśniobór. Pan Widmowej Wyspy“, którą napisał Brandon Mull.

“Smocza straż”

Brandon Mull doskonale znany jest młodym czytelnikom z fantastycznych powieści o Baśnioborze, gdzie wszystko mogło się wydarzyć. Kendra i Seth niechętnie byli nastawieni na wakacje u dziadków. Po tym jak odkryli ich tajemnicę i sami stali się uczestnikami pięknego Baśnioboru zupełnie zmienili swoje nastawienie do pewnych rzeczy. Trzeba przyznać, że seria “Baśniobór” należy do jednych z najbardziej popularnych. Brandon Mull uznał, że po zakończonej serii nie może pozostawić swoich czytelników z niedosytem i dlatego zaprasza czytelników tym razem do świata “Smoczej Straży”, gdzie również można spotkać fantastyczne stwory, jednorożce, gdzie nie brakuje złych podstępów, ale również dobrych ludzi, którzy starają się zawsze wyjść na przeciw. Tutaj również można spotkać Kendrę i Setha, którzy przeżywają magiczne przygody. W tej serii Mull często nawiązuje do Baśnioboru, dzięki czemu w wielu wątkach można się bez problemu połapać.

Smoczy azyl

Seth, aby uratować swoich bliskich, postanowił się poświęcić. Kompletnie stracił pamięć i teraz nie wie kim jest i komu może ufać. Postanawia wykorzystać to zły do szpiku kości jednorożec Ronodin oraz Sfinks. Mówią oni Sethowi jak tak naprawdę powinien korzystać ze swoich mocy. Tylko, że ich działanie tak naprawdę krzywdzi wszystkie bliskie osoby na których zależy Sethowi. Kendra w tym czasie poszukuje brata. Zrobi wszystko, żeby go ocalić. Doskonale jednak wie, że samotna walka z siłami zła nie będzie łatwa. Król Smoków – Celebrant – mówi, że już niedługo nastanie nowa era, gdzie będą panować tylko i wyłącznie smoki. Czy to jest możliwe? Czy Kendra i Seth będą mogli w końcu znowu się spotkać i zjednoczyć swoje siły, aby walczyć ze złem? Czas na to, aby poznać kolejną część jednej z najlepszych serii fantastycznych dla młodych ludzi “Baśniobór. Pan Widmowej Wyspy“, która jest jedną z najbardziej wyczekiwanych książek.

Kawa zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com